06. 08. 2021

Informování občanů o změně poskytování informací

EGD - žádost o informování občanů o změně poskytování informací

 

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

Obracím se na Vás jménem společnosti EG.D s prosbou o spolupráci při informování Vašich obyvatel.

Od 1. září mění společnost EG.D na části svého distribučního území způsob, jakým bude informovat zákazníky o plánovaných odstávkách elektrické energie.

Touto změnou sjednotíme ohlašování plánovaných odstávek elektřiny na celém našem distribučním území. Zvolili jsme přitom tu nejjednodušší, nejrychlejší a nejekologičtější možnost a tím je elektronické oznámení. Nic to ale nemění na tom, že o každé plánované odstávce budeme obce i města informovat 15 dní dopředu přes datovou schránku jako nyní.

Tahle změna se od září bude týkat celých jižních Čech a části kraje Vysočina.

 

Právě Vás chci požádat o spolupráci s předáním informací vašim občanům. Čím více jich bude službu využívat tím lépe budou informováni a připraveni na plánovanou odstávku elektřiny. Dále budou dostávat informace o poruchách na hladině vysokého napětí.

Jedná se o bezplatnou již provozovanou službu Distribuce24.

 

V příloze Vám zasílám dva soubory, textovou část s vysvětlením, proč takto postupujeme a druhý soubor je přímo letáček s informací vč QR kódu pro přímé zahájení registrace. Budu Vám vděčen, poskytnete-li tuto informaci občanům ve všech formách, které máte k dispozici. Jedná se např. o úřední desku, internetové stránky, zpravodaj atd. Ideální je zveřejnění obou dokumentů, v případě omezeného prostoru poprosím o zveřejnění toho ve formátu .pdf (barevný).

 

I když Vám i nadále budeme posílat informaci o odstávkách do datových schránek. Portál Distribuce 24 může obcím s informacemi o bezproudí výrazným způsobem pomoci potřebným informacím spojených s dodávkou elektřiny.  I v něm totiž informace o odstávkách starostové získají. Najdete tu seznam všech odběrným míst na katastrálním území.  Ve svém účtu si nastavíte kontaktní údaje, na které pak budeme ještě zvlášť posílat informace o odstávkách, poruchách nebo servisních pracích.

Zaregistrovat do portálu se dá jednoduše na webu www.egd.cz/d24 a pro registraci starostům stačí přístup do datové schránky kvůli autorizaci.

Pokud si nebudete s registrací vědět rady, tak Vám jako municipalitě s registrací rád pomohu. 

 

 

 

Miloš Morávek

Oblastní management

M +420 724 052 983

milos.moravek@egd.cz

 

EG.D, a.s..

Riegrova 348/78

674 01 Třebíč

 

egd.cz

 

Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem

v Brně, oddíl B, vložka 8477, IČ: 28085400.

 

 

Prosím, myslete na naše životní prostředí a netiskněte tento e-mail, pokud to není opravdu nutné.

Consider the environment. Please don’t print this e-mail unless you really need to.

   zpět na přehled úřední desky

STAROSTA

Luboš Kumžák
Telefon: +420 703 855 757
Email: starosta@celistna.cz


MÍSTOSTAROSTA

Mgr. Jiří Bartoška
Telefon: +420 606 410 146


ÚŘEDNÍ HODINY

Po telefonické domluvě.